• Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop

Vremea azi, 28 martie. Temperaturi scăzute, vânt puternic și ploi abundente în cea mai mare parte a țării

28 martie 2023

Cum va fi vremea de Florii și de Paște. ANM, anunț surprinzător pentru români

27 martie 2023

Elev român de 17 ani, STOP CARDIAC în timpul orelor de școală, în Florența, Italia. „Drum lin către îngeri, suflet bun şi blând!”

24 martie 2023

Pachete cu alimente 2023! Când începe distribuirea lor și cine sunt românii care le vor primi

23 martie 2023
Facebook Instagram
MGnews
duminică, 2 aprilie
Facebook Instagram
MGnews
Facebook Twitter Instagram
Prima pagină » Fotbalistul de națională a fost găsit mort în ruine alături de fiul său! Decesul, confirmat de club
Actualitate

Fotbalistul de națională a fost găsit mort în ruine alături de fiul său! Decesul, confirmat de club

Petrut AlexBy Petrut Alex7 februarie 2023Niciun comentariu2 Mins Read
Facebook WhatsApp Telegram LinkedIn Twitter Email Pinterest Tumblr VKontakte
Share
Facebook WhatsApp

Printre victimele cutremurului din Turcia și Siria (sunt peste 4.300 de decese, conform ultimelor estimări) se numără și fostul fotbalist Nader Joukhadar, internațional sirian în vârstă de 45 de ani.

Acesta a fost găsit decedat în ruine, alături de fiul său Taj

Moartea fostului atacant, triplu campion în Iordania, a fost confirmată de ultimul club la care a activat, ca antrenor principal, Salam Zgharta din Liban.

La naționala Siriei, Joukhadar a strâns 14 selecții și a marcat 9 goluri între 1995 și 1997.

Coloane de fum ies din clădirile distruse, în timp ce salvatorii se urcă pe structurile prăbuşite în căutarea supravieţuitorilor. În provincia Hatay a ajuns şi echipa de salvatori români


Cutremurul cu magnitudinea de 7,8 s-a produs în primele ore ale zilei de luni şi a provocat distrugeri masive în sudul Turciei şi în nordul Siriei. în timp ce bilanţul victimelor umane se ridică la mii de morţi şi peste 15.000 de răniţi.

Puternicul cutremur care a lovit luni sudul Turciei şi Siria vecină are un bilanţ devastator din cauza unei combinaţii de factori: momentul în care s-a declanşat, localizarea sa, o falie relativ liniştită timp de două secole, dar şi clădiri prost construite.

Potrivit corespondentului The Guardian, oamenii din provincia Hatay sunt tot mai nemulţumiţi de modul în care autorităţile le-au acordat ajutor imediat după cutremur. Turcii şi-au vărsat din ce în ce mai mult furia pe internet în legătură cu ceea ce au spus că a fost un răspuns de urgenţă neglijent în cea mai sudică provincie, Hatay, mulţi dintre ei plângându-se că eforturile de salvare nu au reuşit să ajungă în zonă, transmite news.ro.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit VKontakte Telegram WhatsApp
Petrut Alex

Alex Petrut este  in prezent este redactor al publicației Mgnews.ro.de 2 ani. Mihai are 31 de ani și e absolvent a Facultății de Stiinte Aplicate. Îi plac foarte mult filmele si cărțile sci-fi/horror și adoră să gătească. În prezent cochetează și cu arta și este membru fondator a „Teatrului Gimly".

Related Posts

Elev român de 17 ani, STOP CARDIAC în timpul orelor de școală, în Florența, Italia. „Drum lin către îngeri, suflet bun şi blând!”

24 martie 2023

Pachete cu alimente 2023! Când începe distribuirea lor și cine sunt românii care le vor primi

23 martie 2023

Două cutremure, în România, în mai puțin de două ore. Locul seismelor și magnitudinea acestora

21 martie 2023

A murit Mihai Dimancea

20 martie 2023
Add A Comment

Leave A Reply Cancel Reply

Articole recente

Tiago, fiul lui Cabral și al Andreei Ibacka, face furori pe Instagram. Cum arată acum mezinul vedetei TV

31 martie 2023

Victor Slav a fost părăsit de iubită! De ce a plecat Selina din viața fostului „băiat de la Meteo”

31 martie 2023

Smiley se mută în SUA pentru o perioadă. Care este motivul

31 martie 2023

Structura anului școlar 2023-2024: Vacanța de primăvară a elevilor va cuprinde și perioada sărbătorilor pascale

31 martie 2023

Avion prăbuşit, pasagerii aflaţi la bord nu au supravieţuit

6 februarie 2023

Marinela Mavrodin a născut! Fosta concurentă de la Insula Iubirii a devenit mama unui băiețel: ”Nu am cuvinte” / FOTO

20 februarie 2023

Doliu în muzica populară din România! Un mare artist s-a stins din viață. Toată țara îl plânge

8 februarie 2023

Doliu uriaș! O celebră actriță a murit la cutremurul din Turcia. Milioane de români o văzuseră la TV

13 februarie 2023

Horoscop 17 februarie 2023. O zi complicată pentru zodii

16 februarie 2023

Curs valutar BNR marți, 28 februarie 2023: Moneda euro înregistrează o nouă creștere. Ce valori au atins azi principalele monede?

28 februarie 2023

A murit Mihai Șora. Filosoful român avea 106 ani | „Iubitule, ai fost fericire pură…”

25 februarie 2023

Horoscop VINERI, 24 februarie 2023. Zodiile care trebuie să-și urmeze intuiția în relația de cuplu

24 februarie 2023
Divertisment

Doi tipi la pușcărie..

31 martie 2023

Bancurile zilei de joi. Cele mai amuzante glume și bancuri. Râzi cu lacrimi

30 martie 2023

Mihai, ce mașină are tatăl tău?

29 martie 2023

Trei țărani se mută la oraș…

28 martie 2023
© 2023 MGNEWS - Toate drepturile rezervate
  • Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.