• Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop
  • Privacy Policy
  • Terms & Conditions
  • Contact US

Val de reclamații în România: facturi la curent umflate și consumuri „din burtă”

6 martie 2026

Cât de mult va mai ninge în următoarele 30 de ore în România

20 februarie 2026

Meteorologii anunță un nou cod galben si portocaliu de polei, ninsori și viscol, în 15 județe și în București

20 februarie 2026

Incendiu devastator în București: o femeie a murit carbonizată într-un autoturism, trei mașini distruse pe Bulevardul Constructorilor

13 februarie 2026
Facebook Instagram
MGnews
miercuri, 11 martie
Facebook Instagram
MGnews
Facebook Twitter Instagram
Prima pagină » Sunt Paula și am 20 de ani. În urmă cu ceva săptămâni m-am împrietenit pe facebook cu un băiat. Am vorbit mult, ne-am plăcut tare și, în cele din urmă, ne-am întâlnit, acum vreo 3 săptămâni. A fost frumos, ne-am iubit ca doi nebuni, dar după ce am făcut dragoste….
Trebuie sa Stii

Sunt Paula și am 20 de ani. În urmă cu ceva săptămâni m-am împrietenit pe facebook cu un băiat. Am vorbit mult, ne-am plăcut tare și, în cele din urmă, ne-am întâlnit, acum vreo 3 săptămâni. A fost frumos, ne-am iubit ca doi nebuni, dar după ce am făcut dragoste….

Petrut AlexBy Petrut Alex7 februarie 2023Niciun comentariu3 Mins Read
Facebook WhatsApp Telegram LinkedIn Twitter Email Pinterest Tumblr VKontakte
Share
Facebook WhatsApp

Dragă Adela, Sunt Paula și am 20 de ani. În urmă cu ceva săptămâni m-am împrietenit pe facebook cu un băiat. Am vorbit mult, ne-am plăcut tare și, în cele din urmă, ne-am întâlnit, acum vreo 3 săptămâni. A fost frumos, ne-am iubit ca doi nebuni, dar după ce am făcut dragoste, a început să fie din ce în ce mai distant, mai rece…

Până într-o zi, când a apărut tag-uit într-o poză cu o altă fată, din care am dedus că sunt împreună de mult, de vreme ce îi spunea ”la mulți ani, iubitule” și ”mulțumesc pentru clipele petrecute împreuna”.

Am fost devastată, am plâns câteva zile… L-am sunat să-i cer o explicație, dar nu mi-a răspuns, i-am scris și mi-a răspuns că asta e situația și că speră să îl înțeleg. Ei bine, eu nu îl înțeleg.

Dacă era împreună cu cineva, nu putea să-mi spună de la început? Am vorbit seri în șir pe whatsapp, cum a putut să fie seducător dacă el știa că este cu altcineva? Te rog, Adela, ajută-mă să înțeleg această situație și spune-mi ce să fac. M-am îndrăgostit de el cu adevărat și nu aș vrea să-l pierd. Ce crezi, am vreo speranță?

Adela răspunde:

Dragă Paula, Stau și mă minunez cum voi, tinerii care aveți atâtea mijloace de comunicare în plus față de cele pe care le aveam noi, în urmă cu 20 de ani, tot nu reușiți să vă cunoașteți cu adevărat, de parcă toate rețelele acestea de socializare mai mult vă încurcă decât vă ajută să socializați.

Nu mă pot abține să te întreb: de ce ai făcut dragoste cu el atât de repede? Abia vă văzuserăți, de ce era nevoie să vă grăbiți așa? Dacă ai fi așteptat puțin, ai fi aflat, poate, că el era cu altcineva.

Lucrurile pe care le poți ascunde cu ușurință într-o conversație pe whatsapp ies la iveală când îl privești pe cineva față în față. O să-mi spui că ai aflat de pe facebook – deci tot de pe o rețea… Totuși, dacă v-ați fi întâlnit de mai multe ori, ți-ai fi dat seama că ceva nu e în regulă cu el.

Vă grăbiți să consumați actul sexual ca și când nu ar conta atât de tare, dar uite că până la urmă ai nevoie și de sentimente profunde, nu doar de senzații plăcute trecătoare. Natura umană este tot la fel cum o știam, în pofida minunatelor descoperiri tehnice. Despre acest băiat, este clar că este un ”vânător”, și chiar dacă l-ai câștiga de partea ta, nu va fi pentru mult timp, căci va face la fel cum a făcut cu tine și cu alte fete.

Cel mai probabil, cea care i-a ”mulțumit” pe facebook a fost ironică și a vrut să vă facă un serviciu celorlalte, despre care ea știa că existați… Lecția pe care trebuie să o înțelegi tu este că, dacă dorești o relație profundă, e mai bine să nu te grăbești să te dezvălui în fața primului venit. Ai răbdare, lasă sentimentele să se adâncească și lucrurile vor crește într-un ritm firesc, fără suferințe inutile.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit VKontakte Telegram WhatsApp
Petrut Alex

Alex Mihai Petrut este  in prezent este redactor al publicației Mgnews.ro.de 2 ani. Mihai are 33 de ani și e absolvent a Facultății de Stiinte Aplicate. Îi plac foarte mult filmele si cărțile sci-fi/horror și adoră să gătească. În prezent cochetează și cu arta și este membru fondator a „Teatrului Gimly" din Bucuresti.

Related Posts

Planta fara efecte secundare, care te scapa de durerile cauzate de spondiloza cervicala

22 iulie 2025

Ce este gustul umami și de ce Mihaela Bilic îl recomandă? Descoperă alimentele care îl conțin și beneficiile surprinzătoare pentru sănătatea ta

23 iunie 2025

Caprifoiul sau mana Maicii Domnului, planta care vindeca multe boli. Cum sa o folosesti ca sa fii mereu sanatos

18 iunie 2025

Cum scapi rapid de musculița neagră de pe roșii. Insecticidul natural care funcționează din prima

18 iunie 2025
Add A Comment

Comments are closed.

Articole recente

Casa de Pensii, anunț pentru pensionarii care primesc pensia pe card. Banii au fost transferați. Când intră în conturi

11 martie 2026

Curs valutar 11 martie 2026. Ce s-a întâmplat cu EURO astăzi

11 martie 2026

CSAT a decis în legătură cu solicitarea americanilor de a folosi bazele din România pentru operațiuni în Iran

11 martie 2026

Cum va fi vremea de Paște 2026! N-am mai pomenit în România asemenea schimbări. Meteorologii anunță că…

11 martie 2026

Revine iarna în România! Orașele în care se întorc ninsorile, potrivit meteorologilor Accuweather

26 martie 2025

Horoscop JOI, 4 aprilie 2024. Zodia care își schimbă locul de muncă

3 aprilie 2024

Horoscop zilnic 12 decembrie

11 decembrie 2025

Sfatul zilei 26 mai 2025. Vești bune și decizii radicale pentru unele zodii

26 mai 2025

Horoscop MARTI, 24 octombrie 2023. Zodia care va trece printr-o schimbare radicală

24 octombrie 2023

Zodiile care nu au avut un 2023 foarte bun vor începe să-și revină. Taurii sunt primii în top

15 decembrie 2023

Cod galben de ploi torenţiale, vijelii şi grindină. Zonele vizate de atenţionarea ANM de vreme severă

29 iunie 2023

Horoscop LUNI, 29 ianuarie 2024: Zodiile care trebuie să-și ia inima în dinți și să lupte pentru iubirea lor

29 ianuarie 2024
Divertisment

Parinte, te-am visat azi noapte.– Ei, se poate fata tati, se poate…– Pai, se facea ca ai venit la noi si Ion nu era acasa…– Ei, se poate fata tati, se poate…– …si parinte, se facea ca am mers in pat …

4 septembrie 2025

Un sofer de TIR si unul de bascula jucau table in fata blocului

4 septembrie 2025

Apare în presă un anunţ pentru un post de secretara. Acolo, patronul o întreabă:– Poţi să îmi spui, te rog, cât fac 7 înmulţit cu 3?Se gândeşte şi răspunde:– 22!

4 septembrie 2025

Sunteţi noua secretară a soţului meu? – Da, îngăimă aceasta. – Sper să nu aveţi acelaşi apetit … ca şi predecesoarea dumneavoastră!

4 septembrie 2025
Facebook Instagram
  • Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop
  • Privacy Policy
  • Terms & Conditions
  • Contact US
© 2023 MGNEWS - Toate drepturile rezervate

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.