• Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop

Vremea azi, 28 martie. Temperaturi scăzute, vânt puternic și ploi abundente în cea mai mare parte a țării

28 martie 2023

Cum va fi vremea de Florii și de Paște. ANM, anunț surprinzător pentru români

27 martie 2023

Elev român de 17 ani, STOP CARDIAC în timpul orelor de școală, în Florența, Italia. „Drum lin către îngeri, suflet bun şi blând!”

24 martie 2023

Pachete cu alimente 2023! Când începe distribuirea lor și cine sunt românii care le vor primi

23 martie 2023
Facebook Instagram
MGnews
duminică, 2 aprilie
Facebook Instagram
MGnews
Facebook Twitter Instagram
Prima pagină » Mai mulți turiști au fost prinși de avalanșă în România. Ultimul a decedat
Actualitate

Mai mulți turiști au fost prinși de avalanșă în România. Ultimul a decedat

Petrut AlexBy Petrut Alex23 februarie 2023Updated:23 februarie 2023Niciun comentariu1 Min Read
Facebook WhatsApp Telegram LinkedIn Twitter Email Pinterest Tumblr VKontakte
Share
Facebook WhatsApp

Mai mulți turiști au fost surprinși de o avalanșă în România în Munții Rodnei. Din primele informații s-a aflat că aceștia sunt străini, ar fi polonezi, iar unul din turiștii din grup a decedat, conform DIGI24.

Salvamont România a anunțat că ar fi vorba de un grup de turiști străini aflați la schi de tură.

Reprezentanții Salvamont au precizat că o persoana ar fi decedată și doua ar fi dispărute.

Salvamont: Avalanșa a surprins un grup de turiști polonezi

Conform primelor date primite de la Salvamont turiștii nu au evaluat gradul de risc de avalanșe când s-au aventurat pe munte. Conform președintelui Asociației Salvamont pe toate căile de acces existatu mesaje de informare cu privire la riscul de avalanșă și se pare că acest mesaj a fost ignorat de mesaj.

Purtătorul de cuvânt al ISU Maramureş, Cornel Băbuţ, a transmis că la fața locului intervin Secţia de Pompieri Vişeu de Sus, cu două echipaje EPA SMURD, Salvamont Borşa şi IJJ Maramureş.

Echipele de intervenție sunt pe drum.

Știre în curs de actualizare.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit VKontakte Telegram WhatsApp
Petrut Alex

Alex Petrut este  in prezent este redactor al publicației Mgnews.ro.de 2 ani. Mihai are 31 de ani și e absolvent a Facultății de Stiinte Aplicate. Îi plac foarte mult filmele si cărțile sci-fi/horror și adoră să gătească. În prezent cochetează și cu arta și este membru fondator a „Teatrului Gimly".

Related Posts

Elev român de 17 ani, STOP CARDIAC în timpul orelor de școală, în Florența, Italia. „Drum lin către îngeri, suflet bun şi blând!”

24 martie 2023

Pachete cu alimente 2023! Când începe distribuirea lor și cine sunt românii care le vor primi

23 martie 2023

Două cutremure, în România, în mai puțin de două ore. Locul seismelor și magnitudinea acestora

21 martie 2023

POVESTEA bărbatului care a cerut ajutorul jandarmilor de la Judecătoria Toplița: „Nu aveți cumva niște haine, că mi-e frig?!”

17 martie 2023
Add A Comment

Leave A Reply Cancel Reply

Articole recente

Tiago, fiul lui Cabral și al Andreei Ibacka, face furori pe Instagram. Cum arată acum mezinul vedetei TV

31 martie 2023

Victor Slav a fost părăsit de iubită! De ce a plecat Selina din viața fostului „băiat de la Meteo”

31 martie 2023

Smiley se mută în SUA pentru o perioadă. Care este motivul

31 martie 2023

Structura anului școlar 2023-2024: Vacanța de primăvară a elevilor va cuprinde și perioada sărbătorilor pascale

31 martie 2023

50.000 de români vor primi noi vouchere de la stat! Ajutor de 1.500 de lei pentru cei mai vulnerabili

15 februarie 2023

Ambulanță, implicată într-un accident în Iași. Cinci persoane au fost rănite, intervine o autospecială de descarcerare

19 februarie 2023

Accident cu 20 de victime, un microbuz cu 18 copii s-a ciocnit violent de un autoturism la Bihor VIDEO

17 februarie 2023

O parte din acoperișul Sanatoriului Marila din Oravița s-a prăbușit. Zeci de persoane erau internate

21 februarie 2023

Cutremur cu magnitudinea 5,2 în estul Turciei.

27 februarie 2023

Horoscop LUNI, 27 februarie 2023. Zodiile care începe săptămâna cu dreptul

27 februarie 2023

Accident cu 6 victime, între care și un bebeluș, pe un drum din Vaslui. O persoană a murit, alte două sunt în comă

6 martie 2023

Când Intră Prima Tranșă De Bani Pe Cardurile Sociale

4 februarie 2023
Divertisment

Doi tipi la pușcărie..

31 martie 2023

Bancurile zilei de joi. Cele mai amuzante glume și bancuri. Râzi cu lacrimi

30 martie 2023

Mihai, ce mașină are tatăl tău?

29 martie 2023

Trei țărani se mută la oraș…

28 martie 2023
© 2023 MGNEWS - Toate drepturile rezervate
  • Acasa
  • Actualitate
  • Bancuri
  • Divertisment
  • Sanatate
  • Politica
  • Sport
  • Horoscop

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.